معاون سیاسی استاندار تهران: دستوردهندگان به حمله در حادثه ورامین حاضر به گفت‌وگو نشدند

 

ضرب‌الاجل دیروز به پایان رسید اما گزارشی روی میز «آقای وزیر» نرسید.

روز دوشنبه دوم آذرماه باید گزارش ماجرای دشت ورامین با تمام پشت‌پرده‌هایش و با هویت و مشخصات افرادی که اتاق فرمان حمله به همایش اصلاح‌طلبان ورامین بوده‌اند تقدیم وزیر کشور می‌شد. اما به نظر می‌رسد رحمانی فضلی باید تا آخر هفته منتظر نگارش و تحویل گزارش بماند. دیروز معاون سیاسی استاندار تهران اعلام کرده بود از استاندار زمان بیشتری را طلب کرده است تا تحقیقات و بررسی‌هایش کامل و جامع‌تر باشد و حالا می‌گوید سیدحسین هاشمی با این درخواست موافقت کرده و احتمالا اتمام تحقیقات و نگارش گزارش تا پایان هفته به طول می‌انجامد. تحقیقات ادامه دارد و هیاتی که مسوول پیگیری ماجراست با افرادی که در محل حاضر بودند ملاقات و صحبت کرده است، از برگزارکنندگان همایش تا حاضران در تجمع غیرقانونی اما پرواضح است که مرد شماره یک ساختمان فاطمی در گزارشی که انتظارش را می‌کشد بیش از هر چیز به دنبال دستور‌دهندگان اصلی و کسانی است که سازمان‌دهنده این تجمع غیرقانونی علیه برنامه‌ای قانونی بودند.

شهاب‌الدین چاووشی که این روزها مهم‌ترین ماموریتش پیگیری این ماجراست به «اعتماد» می‌گوید: «تا الان تقریبا هویت تمام افرادی که در تجمع حاضر بودند مشخص شده و با آنها هم صحبت شده است افرادی که تقریبا ٧٠ درصد آنها از ورامین به قرچک آمده بودند و هیچ کدام از این افراد خوشبختانه دارای هیچ مقام رسمی در هیچ نهادی نبودند، اما این افراد خودسر به دستور و تحریک افراد ذی‌نفوذ به این تجمع آمدند.»

وقتی از او در مورد هویت این افراد ذی‌نفوذ می‌پرسم، می‌گوید در عکس‌ها به خوبی مشخص است این افراد چه کسانی هستند و از آنها نام نمی‌برد، افرادی که به گفته معاون سیاسی استاندار تهران تا امروز دعوت هیات پیگیری را قبول نکرده‌اند و با وجود اینکه از آنها دعوت شده تا بیایند و درمورد پنجشنبه جنجالی دشت ورامین صحبت کنند تا امروز امتناع کرده‌اند.

از او به طور مشخص در مورد نقوی حسینی می‌پرسم، نماینده ورامین که یکی از سخنرانان اصلی تجمع غیرقانونی بوده و با وجود اینکه اقدامش غیرقانونی بوده اما همچنان بر مواضع قبلی خود پافشاری می‌کند و معتقد است اساس مجوز دادن به این برنامه اشتباه بوده و هنوز هم اگر چنین برنامه‌هایی برگزار شود همان اقدام قبل را انجام خواهد داد. چاووشی در این مورد می‌گوید: ما هنوز موفق نشدیم با آقای نقوی حسینی صحبت کنیم اما به طور قطع ما قصد داریم که اظهارات ایشان را هم بشنویم. اما اینکه ایشان هنوز بر همان مواضع اشتباه و اقدام غیرقانونی خود پافشاری می‌کند هم جالب است، به هر حال ملاک ما قانون است و ما تابع قانون هستیم هر کسی باید جایگاه و مسوولیت خودش را بشناسد و به تبعات صحبت‌هایش توجه داشته باشد، عده‌ای می‌خواستند یک مراسم قانونی و دارای مجوز را با اقدامات غیرقانونی به هم بریزند که خوشبختانه موفق نشدند به هدف‌شان دست پیدا کنند اما تنش‌هایی را رقم زدند و خوراک برای رسانه‌های غربی علیه کشور تهیه کردند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد