دوستان دلواپس سؤال می پرسند که چرا رئیس‌جمهور، بلافاصله در مورد حادثه تروریستی فرانسه پیام محکومیت صادر نمود اما در اعدام شیخ نمر دیر پیام می‌دهد؟

دوستان دلواپس سؤال می پرسند که چرا رئیس‌جمهور، بلافاصله در مورد حادثه تروریستی فرانسه پیام محکومیت صادر نمود اما در اعدام شیخ نمر دیر پیام می‌دهد؟

 
از کوچکترها انتظاری نیست ولی بزرگ‌ترهای این دوستان حتما این نکات را می‌دانند که:
 
1- محکوم کردن یک اقدام تروریستی با محکوم کردن یک اقدام دولتی از لحاظ دیپلماسی بسیار متفاوت است.
 
2- در مورد عربستان، که تنش‌ها میان ایران و عربستان به اوج رسیده، احتیاط فوق العاده‌ای برای نیفتادن در بازی دشمنان لازم است.
 
3- نوع محکوم کردن و برخورد با یک دولت از سوی حکومت و دولت ایران، جزو سیاست‌های کلان نظام است که طبق قانون اساسی به عهده رهبری است و رئیس جمهور باید پس از مشورت با رهبری و بررسی واو به واو جملات و معانی آنها توسط کارشناسان زبده اقدام به بیانیه کند.
 
4- دیدیم که رهبر معظم انقلاب که در جایگاه رهبری ملاحظات رئیس‌جمهور در جایگاه دیپلماتیک را ندارند، سخنانشان در ابتدای درس خارج فقه ایشان حاوی جملات تندی که مطلوب تندروهای داخلی است نبود، چراکه ایشان با فراست از برخورد احساسی و عجولانه مانند آنچه در فاجعه منا رخ داد پرهیز می‌کنند. و البته این فرق یک مجتهد سیاسی است.
 
متاسفانه این مطلب محملی شده است برای تخریب و ظلم به دولتی که زیر بار خرابکاری‌های محصولات این دوستان در حوزه داخلی و خارجی است. دوستان دلواپس اگر کمکی برای جبران خسارت‌های هشت ساله خود به دولت نمی‌کنند، از روی ملت ایران شرم کنند و اینقدر بار مضاعف نشوند.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد