امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 

 

 

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه که در اعتراض به اقدام ترکیه در سرنگونی جنگنده روسی سفر خود به آنکارا را لغو کرده است، تصریح کرد: تهدیدات تروریستی در ترکیه کم‌تر از مصر نیست.

 

به نقل از المیادین، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه که از اقدام ترکیه در سرنگونی هواپیمای روسی به شدت عصبانی به نظر می رسد، در سخنانی اظهار داشت: در حال حاضر تهدیدات تروریستی کنونی در ترکیه کمتر از مصر نیست.

بر اساس این گزارش، وزیر خارجه ترکیه همچنین از شهروندان روسی خواست تا از هرگونه سفر به ترکیه خودداری کنند.

از سوی دیگر، یکی از بزرگترین شرکت های گردشگری روسیه صدور هرگونه بلیط برای سفرهای گردشگری به ترکیه را تا اطلاع ثانوی لغو کرد.

در همین حال، وزارت خارجه انگلیس با صدور بیانیه ای ضمن امتناع از محکومیت اقدام ترکیه در سرنگونی جنگنده روسی، این حادثه را «بسیار خطرناک» توصیف کرد.

نظرات (0) کلیک ها: 423

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی از دستگیری عامل هتک حیثیت ونشر اکاذیب در نرم افزار تلگرام خبر داد.

به گزارش فراز نو ،سرهنگ سید غلامرضا حسینی در تشریح این خبر گفت: با اعلام شکایت یکی از شهروندان مبنی بر هتک حیثیت و نشر اکاذیب علیه وی در شبکه اجتماعی تلگرام و نوشتن مطالب کذب، بلافاصله پس از هماهنگی با مقام قضائی پرونده ای تشکیل شد و بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس فتا این استان قرار گرفت.

وی افزود:کارشناسان این پلیس طی یکسری اقدامات فنی و تخصصی متهم  را شناسایی و با اخذ مجوز از مقام قضائی وی را دستگیر کردند.

سرهنگ حسینی تصریح کرد:متهم پس از انتقال به پلیس فتا در ابتدا منکر هرگونه ارسال پیامک و هتک حیثیت و نشر اکاذیب در شبکه اجتماعی تلگرام شد اما در مواجه با شواهد و مستندات موجود؛ناچار لب به اعتراف گشود و به جرم خود مبنی بر هتک حیثیت شاکی اعتراف کرد.

وی گفت :به افرادی که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اقدام به هتک حیثیت و نشر اکاذیب علیه همدیگر می کنند، هشدار داده می شود طبق ماده ۱۷ قانوم جرایم رایانه ای با اثبات عمل مجرمانه آنها باید پاسخگوی قانون و مسئول عمل مجرمانه خود باشند.

سرهنگ حسینی در پایان از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir اعلام کنند.

نظرات (0) کلیک ها: 431

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 

 

 

شرکتی در آستین تگزاس با «تاتوی دیجیتال» می‌خواهد دنیای فناوری‌های پوشیدنی را تغییر دهد.

 

به گزارش فراز نو، «خبرآنلاین» نوشت: کمپانی TX با ضمیمه کردن حسگرهای دیجیتال به نقاشی روی بدن، سعی کرده تا سیستم مانیتور سلامت را روی پوست بنشاند و چرخش جدیدی در مفهوم فناوری‌های پوشیدنی به وجود بیاورد.

 

این کمپانی با کمک استودیوی Chaotic Moon که در کار خالکوبی فعالیت دارد، این کار را انجام داده است.

 


تاتوی دیجیتال

 

تاتوهای بیومتریک قابلیت کاشت به‌صورت موقت را دارند و کارهایی مانند سنجش ضربان قلب، مانیتور کردن سلامتی، درجه حرارت بدن و … را پوشش می‌دهند.

 

اریک اشنایدر مدیر فناورانه در این استودیو، از ایده‌های خود با تاتوی دیجیتال می‌گوید که با نصب این ابزار روی بازو می‌توان به‌اندازه یک سال پالس‌های سلامت بدن را برای پزشک خود ارسال کرد و تحت مانیتور دکتر قرار گرفت و اگر دکتر مشکلی را ببیند، بلافاصله با بیمار خود تماس خواهد گرفت.

 

وی همچنین از اطلاعات بانکی متصل شده به بدن صاحب حساب می‌گوید که از لحاظ امنیتی کمتر مورد حمله هکرها قرار خواهد گرفت و همه‌جا با خود انسان همراه و امکان گم‌شدن آن کمتر است.

 

بن لام، مدیر اجرایی این استودیو نیز از فراگیر شدن این فناوری در قرن ۲۱ می‌گوید و اینکه به‌زودی بخش‌های وسیعی از جامعه مدرن از این ابزار استفاده خواهند کرد.

 

وی به کاربرد نظامی این فناوری نیز اشاره می‌کند و اینکه اگر سربازی در صحنه جنگ زخمی شود، از طریق این تاتو می‌تواند ارشد خود را مطلع سازد و پزشکان از راه دور، وی را معالجه کنند و … .

نظرات (0) کلیک ها: 440

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

صبح امروز پانزدهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

به گزارش فراز نو، رسول کوهپایه‌زاده وکیل متهم ردیف اول پرونده فساد نفتی در ادامه دفاعیات خود اظهار داشت: موکل من از ابتدا مجرم تلقی شده و در راستای اثبات این پیش‌فرض و ادعا تلاش قابل توجهی صورت گرفته است.

وی افزود: متأسفانه در بیان سابقه کیفری موکل به برگشت خوردن یک چک ایشان در ۱۶ سال قبل اشاره شده یعنی ۱۶ سال پیش از ارسال کیفرخواست به دادگاه آن هم به عنوان دلیل اتهامی که مورد توجه بازپرس پرونده قرار گرفته است.

وکیل بابک زنجانی ادامه داد: همچنین تغییرات در شناسنامه موکل من در سال ۸۴ نیز به عنوان یکی دیگر از دلایل اتهامی در این پرونده اعلام شده که این موضوع عدم رعایت بی‌طرفی در تحصیل دلیل له یا علیه موکل باعث شده هیچ یک از خدمات ارزشمند آقای زنجانی کشور، مردم و نهادهای عمومی و دولتی در جهت رفع مشکلات انتقال ارز، کالاهای اساسی و طرح‌های عمرانی مورد توجه قرار نگیرد و به عنوان سابقه مثبت از آنها یاد نشود.

کوهپایه‌زاده ادامه داد: متأسفانه در کیفرخواست عنوان شده که اقدامات موکل من در جهت جلب اعتماد مسئولان اقتصادی کشور بوده در حالی که بانک‌ها و شرکت‌های متعدد موکل من سالها قبل و پیش از همکاری با وزارت نفت تأسیس شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه تاریخ اموال موکل نشان می‌دهد که دارایی‌های وی ارتباطی با همکاری‌اش با وزارت نفت ندارد، تصریح کرد: همه این مسائل نه تنها نادیده گرفته شده بلکه آنچه در کیفرخواست به عنوان دلایل اتهامی آمده عنوان شده که موکل به منظور زمینه‌سازی جهت اقدامات مجرمانه خود اقدام به تأسیس مؤسسات بانکی و شرکت‌های اقتصادی کرده است که این موضوع با واقعیت فاصله دارد.

وکیل بابک زنجانی با بیان اینکه تلاش صورت گرفته از سوی بازپرس در راستای اثبات فرضیه مجرم بودن موکل صورت گرفته گفت: در گردش کار و بیان سابقه موکل تصویری ترسیم می‌شود که بابک زنجانی تا قبل از سال ۹۱ هیچ قدرت مالی و امکانات پولی نداشته و صرفاً همه دارایی‌اش به خاطر همکاری با وزارت نفت و چپاول بیت‌المال بوده است اما اقدامات موکل در خارج از کشور این ادعا را رد می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه تشخیص مجرمیت یا عدم مجرمیت موکل با هیأت قضایی است و همه ما موظف به تمکین مقابل قانون هستیم، گفت: اینکه موکل من به شرکت نفت بدهکار است یا نه، مورد تأیید موکل بود و ما هم از اول اصراری بر نفی این واقعیت نداشتیم.

کوهپایه‌زاده ادامه داد: نکته مورد توجه این است که چون بابک زنجانی بدهکار است لزوماً مجرم نیست و در راستای استیفای حقوق بیت‌المال و صیانت از حقوق ملت مجاز نیستیم حقوق شرعی و اخلاقی را زیر پا بگذاریم.

وی در ادامه قرائت دفاعیات خود از بابک زنجانی متهم پرونده نفتی اظهار کرد: بسیاری از مواردی در کیفر خواست به عنوان نقل قول یا اظهارات برخی کارمندان شرکت موکل، مورد استناد قرار گرفته است در حالی که خود این افراد در مضان اتهام قرار داشته‌اند.

وی ادامه داد: در کیفرخواست دادستانی به اظهارات آقای«ی» معاون وقت اقتصادی وزیر اطلاعات هیچ اشاره‌ای نشده است. به عنوان مثال آقای ی به عنوان مطلع در شعبه بازپرسی حضور پیدا کرده و می‌گوید نکته مهم دیگر این بود که زنجانی بابت جابه‌جایی ارز روشهایی ارائه کرد که باید از سوی بانک مرکزی اصالت آن بررسی می‌شد. به خاطر وجود موارد مشابه در زمانهای قبل و عدم ایجاد مشکل، در حقیقت زنجانی قبل از موضوع تحریم خود در بسیاری از موارد درست عمل کرده بود.

کوهپایه‌زاده ادامه داد: آقای «ی» همچنین در بازپرسی گفته است که در وزارت اطلاعات موضوع به این شکل تعریف شد که زنجانی برای سرمایه‌گذاری در کشور و انتقال منابع خود به ایران تشویق شود که از جمله این اقدامات می‌توان به توسعه هواپیمایی قشم و اقدام برای خرید سهام بانک پارسیان اشاره کرد.

وی ادامه داد: از دیگر اظهارات آقای «ی» معاون وقت اقتصادی وزارت اطلاعات در شعبه بازپرسی، این است که گفته است آقای زنجانی فردی با هوش و وطن‌دوست است. متاسفانه همه مواردی که به نفع موکل بوده از سوی بازپرس مورد توجه واقع نشده و بی‌طرفی در دستگاه قضایی صورت نگرفته است.

وکیل زنجانی عدم توجه به اظهارات برخی مطلعان و متهمان پرونده و استعلام‌هایی که عنوان دلیل به نفع متهم محسوب می‌شود را نشان دیگری از عدم رعایت اصل بی طرفی خواند و گفت: به عنوان نمونه شرکت صدرا طی نامه‌ای که در جلد ۱۸۳ و صفحه ۲۲۲ پرونده مندرج است به صراحت و روشنی به خدمات زنجانی اشاره کرده و اعلام می‌کند که مبلغ ۴۳۵ میلیون یورو تعاملات فیمابین به درستی انجام شده است. متاسفانه در کیفر خواست دادستانی هیچ اشاره‌ای به این مسائل نمی‌شود بلکه به آن در راستای جلب اعتماد مسئولان توجه می‌شود.

کوهپایه‌زاده اضافه کرد: آیا این نحوه رسیدگی، استدلال و قضاوت مطابق با اصول قانونی و موازین بنیادین بی‌طرفی و انصاف است؟ بحث عدم تفهیم مهمترین اتهام به موکل یکی از مواردی است که از دادگاه تقاضا دارم به آن توجه ویژه داشته باشد و مورد دوم نیز ایراد موکلم به نظریات کارشناسان بانک مرکزی است و تقاضای بررسی مجدد امر و ارجاع موضوع به کارشناسان رسمی دادگستری، ذیصلاح در امور بازرگانی، تجاری و بانکی را دارم.

نظرات (0) کلیک ها: 380

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 

 
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار جمعی از پیشکسوتان و فرماندهان مقر شهید مطهری، سپاه انصار الامام و دفاع مقدس، یادگاران زنده جنگ را سرمایه‌های ارزشمند برای کشور دانست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، وحدت مردم را عامل پیروزی‌های انقلاب در دوره‌های متعدد، به خصوص در مقطع قبول قطعنامه ۵۹۸ دانست و گفت: یکی از بهترین کارهای امام، پایان دادن به جنگی بود که طی آن جوانان دو کشور اسلامی کشته می‌شدند.
وی با تشریح عوامل پایان جنگ، به نامه سردار رضایی اشاره کرد و با بیان مفادی از نامه، گفت: یکی از نگرانی‌های ما تکرار جنایت حلبچه در هر یک از شهرهای ایران بود و عراق نشان داده بود که با هواپیما، حتی نیروگاه نکا در شرق مازندران را می‌زند و بُرد موشک‌هایشان هم افزایش یافته بود.
فرمانده هشت سال دفاع مقدس با یادآوری جلسه سران با امام و مباحث مربوط به پایان جنگ، گفت: پس از بحث‌های فراوان، من پیشنهاد کردم که اجازه دهید به عنوان جانشین شما و فرمانده جنگ، آتش بس را بپذیرم و شما به عنوان رهبر عالی نظام، مرا محاکمه کنید و امام با لبخندی تلخ، فرمودند: این نمی‌شود.
هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه « پس از آن جلسه، احمد آقا اطلاع دادند که امام می‌گویند، من خودم ختم جنگ را اعلام می‌کنم» به نامه تاریخی امام و تعبیر «جام زهر» اشاره کرد و گفت: پس از پایان جنگ و اتفاقاتی که به نفع ایران افتاده بود، امام می‌فرمودند تلخی آن جام زهر الان برای من و مردم ایران شیرین است.
فرمانده هشت سال دفاع مقدس، با تشریح فراز و فرودهای مربوط به مسائل هسته‌ای و حضور وزرای خارجه ۶ کشور مهم جهان در جلسات با وزیر امور خارجه ایران، این حرکت را نشان از اقتدار ایران در جهان دانست و گفت: پس از توافقات هسته‌ای، غرب و شرق برای ایجاد روابط با ایران مسابقه گذاشتند.
هاشمی رفسنجانی با تأکید مجدد بر تأثیرات وحدت در جوامع اسلامی و مخصوصاً در بعد داخلی، گفت: باید به خواسته‌های مردم توجه کنیم و نباید بگذاریم آنها نا امید شوند.
وی، انقلاب اسلامی را برخاسته از آرای مردمی دانست و با اشاره به جایگاه امام و رهبر انقلاب در میان مردم، گفت: نباید بگذاریم اختلافات سلیقه‌ای که متأسفانه بعضی‌ها به آن دامن می‌زنند، به کینه بینجامد و نتیجه آن دوری مردم از همدیگر شود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مباحث مربوط به تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران را یکی از مصادیق افراط گرائی تندروها دانست و گفت: در جایی که رهبری نظام از تیم مذاکره کننده تمجید و آنها را مؤمن، فرزندان انقلاب و دلسوز نظام معرفی می‌نمایند، گروهی که ادعای ولایتمداری هم دارند، تیم مذاکره کننده را خائن معرفی می‌کنند.
فرمانده هشت سال دفاع مقدس، با تشریح اهداف برخی از مخالفان دولت که بدون توجه به منافع ملی و فقط براساس نگاه‌های باندی و سیاسی اعلام موضع می‌کنند، گفت: این عده‌، فکر می‌کنند که اگر دولت فعلی این کار را تمام کند، در بین مردم محبوب و در انتخابات بعدی برگزیده می‌شود و به همین خاطر سعی می‌کنند در مسیر پیشرفت‌های دولت سنگ‌اندازی کنند، حال آن که این مسأله یک مسأله ملی و پیشرفت آن متوجه تمام کشور خواهد شد.

نظرات (0) کلیک ها: 419